De gemeente Den Haag voert deze week de laatste werkzaamheden uit aan de Johan de Wittlaan. De weg was maandenlang dicht vanwege de NAVO-top in het World Forum eind juni. Komende zaterdag 30 óf zondag 31 augustus gaat de laan weer open voor verkeer. Dat betekent dat er voor de afsluiting van de Hubertustunnel dan andere omleidingsroutes ingaan.
De komende dagen wordt er asfalt aangebracht op de laan, gevolgd door het aanbrengen van wegmarkeringen. Dit werk is weersafhankelijk en kan alleen worden uitgevoerd bij droog weer. Daarom is het nog onzeker of de Johan de Wittlaan op zaterdag of zondag weer toegankelijk zal zijn. Ook het exacte tijdstip van heropening is nog niet vastgesteld.
De renovatie en afsluiting van de Hubertustunnel viel tot nu toe samen met de afsluiting van de Johan de Wittlaan. Daardoor golden gezamenlijke omleidingen. Als de Johan de Wittlaan weer open is, worden de omleidingen voor de Hubertustunnel aangepast.
Vlaggen en bomen
Sinds 2010 heeft Den Haag een Vlaggenparade aan de Johan de Wittlaan. De vlaggen representeren alle landen die deel uitmaken van de Verenigde Naties. Voor de NAVO-top waren deze tijdelijk weggehaald. Maandag zijn de vlaggen teruggeplaatst (foto) in het bijzijn van burgemeester Jan van Zanen.
Eind 2024 verplaatste de gemeente zestien bomen die langs de Johan de Wittlaan stonden naar een andere plek binnen en buiten Den Haag. Vanwege slechte conditie zijn vijf bomen gekapt. Dit najaar plant de gemeente 21 nieuwe bomen langs de Johan de Wittlaan.